zoltko_trasa2

Zapraszamy na recital Tomasza Żółtko

W niedzielę 27 listopada zapraszamy na solowy koncert Tomasza Żółtko. Bilety w cenie 10 zł (w dniu koncertu 20 zł) do nabycia w kawiarni. Początek występu o godz. 19 (wejście po godz. 18).

Tomasz Żółtko – muzyk, kompozytor, poeta i publicysta.

Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Niektóre piosenki jak „Bóg kocha chorych na AIDS” wywołały fale oburzenia i protestów. Jednak nie stroni od autoironii i dowcipu np. „Bardzo lubię lekcje biologii”, który ożywia i wzbogaca kompozycje każdej z płyt. Z tekstami doskonale współgra aranżacja muzyczna – czasami surowa i oszczędna, czasami bardzo bogata.

W swoim dorobku zgromadził dotychczas piętnaście pozycji (tomiki poezji, kasety i płyty CD), z których największy rozgłos przyniósł mu album „Klatka skandalu”. Pochodząca z tego albumu piosenka „Kochaj mnie i dotykaj” przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki stając się ogólnopolskim przebojem emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych.

14 października miała premierę najnowsza płyta Tomka Żółtko „Atrofia codzienności” z której piosenki także usłyszymy podczas recitalu.

zoltko_trasa

Share Button