Zapraszamy na koncert zespołu Kuranty

W niedzielę 25 września zapraszamy na koncert grupy Kuranty. Początek o godz. 19:00. Kawiarnia otwarta od godz. 18:00 aż do zamknięcia tego dnia, wyłącznie dla osób posiadających bilety.

Kuranty (dawniej Kremlowskie Kuranty) powstały w 1986 r. w Jaśle na Podkarpaciu, skąd część składu przeniosła się do Krakowa. Wywodzą się z punkowej sceny, ale muzycznie od początku wymykają się schematom. Ich muzyka z racji poetyzujących tekstów lidera Irka Dańko bywa określana punkową poezją śpiewaną.

Jako Kremlowskie Kuranty ukazały się płyty: „Ludzie to lubią”, „Zanim”, „Tam ta da dam”, „Przemyśl mnie”, „Piosenki 1986-2011″, „Boska rzecz”,”Alonuszka”.

Pod koniec lutego 2022 roku, tuż po agresji Rosji na Ukrainę, zespół wydał oświadczenie: „Po 35 latach Kremlowskie Kuranty przechodzą do historii. Od teraz zostają wyłącznie Kuranty. To drobiazg w obliczu dramatu, który rozgrywa się w Ukrainie, ale nie chcemy, żeby nazwa naszego zespołu kojarzyła się w jakikolwiek sposób ze zbrodniczym reżimem na Kremlu”.

W maju 2022 roku ukazała się ósma płyta zespołu, „Zgniła zieleń”, sygnowana już jako Kuranty, na której znalazły się utwory premierowe, starsze zremasterowane oraz nowe wersje wcześniejszych piosenek zespołu. Na koncercie usłyszymy głównie materiał z tego wydawnictwa.

Jako ciekawostkę przypominamy fakt, że grupa na przestrzeni dwudziestu lat naszej działalności koncertowała u nas wielokrotnie; zrealizowała w Kawiarni Prowincjonalna także kilka swoich teledysków, w tym najnowszy, do akustycznej wersji „Ballady h-moll”.

Bilety w przedsprzedaży 30 zł, do nabycia w kawiarni, lub do zarezerwowania (prosimy o wiadomość na kawiarnia@prowincjonalna.com).

Share Button