indialucia do baneru

Wypij indyjską herbatę, zjedz ciasto i zdobądź bilety na koncert znakomitej grupy INDIALUCIA

Niecodzienna oferta dla miłośników herbaty, ciasta i znakomitej muzyki. Dzięki współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu możemy Państwu sprezentować bilety na koncert niezwykłego projektu INDIALUCIA – połączenia muzyki indyjskiej oraz flamenco.

Bilety na występ można oczywiście po prostu kupić (cena 40 zł, informacje pod koniec tekstu) ale można też zajrzeć do Prowincjonalnej i zdobyć je niemal za darmo.

Słuchajcie uważnie, bo dwa razy nie będziemy powtarzać: od piątku 9 marca (do wyczerpania puli biletów) każdy, kto zamówi specjalnie przygotowaną na tę okazję indyjską, czarną herbatę Darjeeling w czajniku dla dwóch osób i dwie porcje ciasta dnia (za ten zestaw zapłacicie 44 złote),  dostanie dodatkowo dwa bilety na koncert zespołu INDIALUCIA w piątek 16 marca w Starym Sączu.

Wikipedia: Darjeeling – wspólna nazwa dla gatunków herbaty, przeważnie czarnej, pochodzących z prowincji Dardżyling (ang. Darjeeling) i okolic. Uznawane za najlepsze z indyjskich gatunków herbat i jedne z najlepszych na świecie.

INDIALUCIA – to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt ten powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur, a pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski.

Owocem tego muzycznego spotkania była pierwsza płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Album „Indialucia” został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno. W roku 2007 płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu „Święci z Bostonu II”.

Najnowszy album zespołu pt. Acatao w 2015 roku otrzymał kolejną nagrodę Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę.

Indialucia to projekt przekraczający granice. Do tej pory zespół dał ponad 300 koncertów na 5 kontynentach m. in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Kolumbii, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech.

O tym międzynarodowym projekcie napisano 4 studenckie prace dyplomowe, do muzyki ułożono kilkanaście choreografii tanecznych, a o płycie ukazało się ponad 100 znakomitych recenzji i artykułów, wśród nich takie:

„Zostało już wiele napisane o indyjskich korzeniach w muzyce cygańskiej i flamenco. Nigdy wcześniej ta fascynująca historia nie była opowiedziana, wyjaśniona i ukazana w tak przekonywujacy i piękny sposób”
Florian von Hoyer – Galileo Music (Niemcy)

„Coś takiego może wymyślić jedynie człowiek o nieskończenie wielkiej wrażliwości na muzykę. A Czachowski nie dość, że posiada takową, to jeszcze uzupełnia ją wyobraźnią, talentem i warsztatem kompozytorskim i muzycznym”
Jakub Milszewski, Top Guitar

„Wybitna płyta „Acatao”. Album zachwyca jakością muzyki, artyzmem oraz połączeniem Flamenco z muzyką z Indii. Imponujące osiągnięcie”
Simon Broughton, Songlines Magazine (UK)

„Płyta Indialucia była całkowicie zdumiewającą niespodzianką dla mnie. Podczas gdy flamencowskie produkcje w Hiszpanii drepczą w kółko ciągle w tym samym punkcie bez wyjścia, przekształcając tę sztukę przewidywalnymi formułami. Oryginalność tego projektu była jak podmuch świeżością dźwięku dla moich uszu przesyconych już wyczerpanymi pomysłami dotychczasowych projektów”
Norberto Torres Cortes, El Olivo (Hiszpania)

„Słuchasz na własną odpowiedzialność – po tej płycie świat muzyki już nigdy nie będzie taki sam”
Wojciech Ossowski, Polskie Radio

W Starym Sączu Indialucia wystąpi w składzie:

Michał Czachowski – gitara flamenco
Giridhar Udupa – ghatam, kanjira, konnakol
Leo Vertunni – sitar
Piotr Malec – tabla, cajón

„Indialucia” w Sokole Starym Sączu, 16 marca w piątek o godz. 19.30. Bilety w cenie 40 zł kupisz w Internecie na stronie www.ekobilet.pl/ckis oraz w informacji turystycznej w Starym Sączu, Rynek 5.

 

Share Button