18lat_prowi

Mamy już 18 lat!

stara_prowi_18lat
Wnętrze Kawiarni Prowincjonalnej na rogu Kościuszki i Wąsowiczów w Nowym Sączu

Wyobraźcie sobie, że w tych dniach obchodzimy „osiemnastkę”! Prowincjonalna powstała w 2002 roku, więc jesteśmy pełnoletni!

Pierwszy termin, w którym mieliśmy otwierać knajpkę (wówczas na rogu Kościuszki i Wąsowiczów) ustaliliśmy na 11 września 2002. Wydrukowaliśmy nawet zaproszenia, bo z okazji inauguracji urządziliśmy wernisaż malarstwa naszej przyjaciółki Beaty Zalot.

Coś tam jednak nie wyszło, sypnęło się troszkę a przy okazji uświadomiliśmy sobie, że data nie jest najszczęśliwsza (rok po WTC). Dlatego premierowa bibka odbyła się w piątek 13 września.

Latem 2008 roku zaczęliśmy wyprowadzkę z Wąsowiczów 10 a potem przeprowadzkę do nowego miejsca w którym mamy szczęście być do dziś – na rogu ul. Piastowskiej i Pijarskiej.

Jeszcze na początku roku mieliśmy pewne koncepcje związane z wejściem w dorosłość i rozrywkowym uczczeniem tego faktu, los zdecydował jednak inaczej. Nie jesteśmy jednak w stanie w obecnej sytuacji okołoepidemicznej sensownie zaplanować wydarzeń. Cóż, zabawimy się przy innej rocznicy ;)

Dziękujemy naszym Gościom, bez których nie udałoby się tyle czasu działać.   I tym, którzy krócej lub dłużej pracowali z nami, naszym kontrahentom, dostawcom i wszelkim współpracownikom. W końcu dziękujemy artystom, którzy przez te wszystkie lata gościli w naszych skromnych progach, dając nam wszystkim mnóstwo radości.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna! Świetnie jest spędzić tyle czasu z dobrymi ludźmi…

 

Share Button