Kremlowskie Kuranty przedpremierowo

   Formacja Kremlowskie Kuranty wystąpi na kameralnym koncercie w Kawiarni Prowincjonalnej. Zespół zaprezentuje po raz pierwszy na żywo utwory z najnowszej płyty, która ukaże się tydzień po występie.

Kremlowskie Kuranty na koncercie w Nowym Sączu
Zespół Kremlowskie Kuranty, XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Nowy Sącz. Fot. www.kremlowskiekuranty.pl

   Kremlowskie Kuranty zagrają w czwartek 20 marca około godziny 19.30 (wejście do lokalu nie wcześniej niż o godzinie 18.30). Bilety w cenie 20 złotych są już do nabycia w Prowincjonalnej.

   Zespół Kremlowskie Kuranty powstał w 1986 r. w Jaśle na Podkarpaciu, skąd część składu przeniosła się do Krakowa. Wywodzi się z punkowej sceny, ale muzycznie od początku wymyka się schematom. Jego muzyka z racji poetyzujących tekstów lidera Irka Dańko bywa określana punkową poezją śpiewaną. Dotychczas wydał cztery płyty („Ludzie to lubią”, „Zanim”, „Tam ta da dam”, „Przemyśl mnie”). Piąta – „Piosenki 1986-2011″ ukazała się 24 października 2011 r.

Na koncercie będzie można usłyszeć po raz pierwszy na żywo piosenki z najnowszej płyty, która ukaże się tydzień po występie w Prowincjonalnej. A tak pisze zespół o tym wydarzeniu:
W sieci (m.in. youtube, interia) można już znaleźć teledysk do naszej nowej piosenki „Przeklęty los”. Kawałek utrzymany w stylu kolędniczo-kowbojskim zapowiada nową płytę, która pod tytułem „Boska rzecz” wyjdzie 27 marca br. Na albumie znajdzie się 11 nagrań, a nie 10, jak wcześniej informowaliśmy. Będzie melodyjnie, gitarowo, sitarowo, czasem rzewnie, czasem ostro, ale zawsze kurantowo (cokolwiek to znaczy). „Na żywo” zaprezentujemy nowe i stare piosenki 20 marca o godz. 19.30 podczas koncertu w Kawiarni Prowincjonalnej w Nowym Sączu. Zapraszamy serdecznie!

 

Share Button