Koncert Ryszarda Tymona Tymańskiego

Po raz kolejny mamy przyjemność gościć w Prowincjonalnej Ryszarda Tymona Tymańskiego – o ile dobrze liczymy będzie to jego szósty koncert u nas. Zapraszamy w czwartek 23 marca 2023 o godz. 20:00.

Za każdym razem Tymon występował u nas w bardzo różnych konfiguracjach personalnych, od solo actu po granie z The Transistors w ich „kanonicznym” składzie z „Polskiego gówna”. Tym razem Artyście będzie towarzyszył Tomasz Koper, perkusista z trójmiejskie sceny jazzowej, znany również m.in. z efemerycznej formacji „Zgniłość” Marcina Świetlickiego.

Panowie wykonają starsze utwory z przebogatego dorobku Tymańskiego oraz jego najnowsze songi, z nowej, solowej płyty „Przeboje”.

Jak pisze management Artysty, „Przeboje” to druga – po dobrze przyjętych „Paszkwilach” – solowa płyta Tymona Tymańskiego. Na nowym albumie trójmiejski omnibus wraca do sprawdzonej na „P.O.L.O.V.I.R.U.S.ie” obrazoburczo-prześmiewczej stylistyki. Jest tu miejsce na szalony żart, muzyczny pastisz, polityczną i obyczajową satyrę oraz ekscentryczne, post-totartowskie transgresje. Tymański jest jak wino – im dojrzalszy, tym pełniej smakuje jego różnorodna, bogata w odcienie sztuka.

Bilety w cenie 50 zł sprzedajemy online, za pośrednictwem serwisu GoOut. Bilety w dniu koncertu dostępne w miarę wolnych miejsc.

Strona wydarzenia na Facebook`u

Share Button