Janusz Reichel wystąpi w kawiarni

Janusz Reichel – muzyk, poeta, działacz społeczno-kulturalny i ekologiczny, publicysta naukowy i popularnonaukowy, wykładowca akademicki – wystąpi na solowym koncercie w Kawiarni Prowincjonalnej w poniedziałek 12 września. Początek po godz. 19; wstęp wolny.

Za Wikipedią: Janusz Reichel występować na scenie zaczął na początku lat 80. udzielając się w dwóch nowosądeckich zespołach muzycznych nowofalowym Ego 4.5 i awangardowym No Pasaran. W 1986 roku Reichel założył punkowy zespół Zima.
Od 1991 roku Janusz Reichel występuje jako bard piosenki ekologicznej. Od 1993 do 1994 rozwijał swoją współpracę z grupą Atman, a od 1996 wspomagał gitarowo zespół Archinta. W 1996 jego utwór znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej.
Piosenki Janusza Reichela bardzo trudno jest określić jednym wspólnym mianem. Są to zwykle akustycznie wykonane kompozycje, z bardzo oszczędnym akompaniamentem (od 1997 roku również z gitarą elektryczną). Teksty Janusza poruszają różne problemy społeczno-filozoficzne; od zatracenia się człowieka we współczesnym świecie konsumpcji, oderwania od natury, przez afirmację przyrody oraz radykalnej walki o jej przetrwanie, po promowanie wegetarianizmu i krytykę etatyzmu instytucji państwowych.
Dr Janusz Reichel od 2004 roku wykłada na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Zarządzania w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem. Zajmuje się problematyką środowiskową i zarządzania strategicznego w różnych sektorach gospodarki.
Wydarzenie na FB

plakat-wersja4

 

Share Button